• Do wakacji: -25 dni

Spotkanie z Policjantem

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Spotkanie z Policjantem

Spotkanie z Policjantem

Spotkanie pt. "'Zagrożenia w Internecie"

W poniedziałek 13.05 uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z panem Przemysławem Patriakiem – policjantem z Komendy Wojewódzkiej w Tarnowie. Tematem tej „lekcji” były zagrożenia czyhające na nas (na wszystkich)   w Internecie. Dowiedzieliśmy się , jakie możliwości posiada policja , by „namierzyć” internetowych przestępców , jakie czekają na nich kary , w jakich sytuacjach można oczekiwać pomocy właśnie ze strony policji. Obejrzeliśmy ciekawe i zabawne animowane filmiki o wspólnym tytule „Owce  w sieci” – obrazowały one niewłaściwe zachowania w dzisiejszym „multimedialnym” świecie . To, co ułatwia, może utrudnić życie!

Tytuły poszczególnych filmików mówią same za siebie: „Mała miss” ,

„Papla” , „Czarne Owce” , „Nie tańcz z wilkami” …

Wiemy i będziemy pamiętać o tym , co obejrzeliśmy i usłyszeliśmy.

Szymon Starzycki (kl.5)