Poniedziałek, 2018-10-15

Spacerownik po Tarnowie

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Spacerownik po Tarnowie

Spacerownik po Tarnowie

9 maja 2018 roku klasy II i III wzięły udział w zajęciach pt." Spacerownik po Tarnowie".

Spacerownik to pomysł na zwiedzanie Tarnowa. Wspólnie z p. Barbarą, naszą przewodniczką, odwiedziliśmy zabytki Starego Miasta i rozwiązywaliśmy czekające nas zadania. Zabawiliśmy się w detektywów poszukujących odpowiedzi na pytania, między innymi: ile metrów ma wieża Katedry?, kogo lub co nazywano "Biedronkami?", liczyliśmy kamienne twarze...,oraz skompletowaliśmy fragmenty hasła będącego rozwiązaniem naszej gry. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał wykonany ręcznie CERTYFIKAT ODKRYWCY TARNOWA oraz odznakę "Odkrywca tajemnic Tarnowa".

Następnym punktem naszych zajęć była wizyta w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Pan strażak chętnie opowiedział nam o swojej bardzo odpowiedzialnej i jednocześnie niebezpiecznej pracy.

Z wielkim zainteresowaniem uczniowie oglądali wozy strażackie i ich wyposażenie. Byliśmy także w "OGNIKU", specjalnie przygotowanym pokoju imitującym typowe zagrożenia pojawiające się podczas pożaru. Uczniowie przypomnieli numery telefonów ratunkowych, a p. strażak udzielił wskazówek, jak powiadamiać odpowiednie służby o zagrożeniu.

Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.