Wtorek, 2018-11-13

Arkadii, Krystyna

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Pasowanie na czytelnika

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem"

Kornel Makuszyński

Dnia 5 czerwca 2018 r. w  naszej szkole  odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy III. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, oraz zostali pasowani na czytelników. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a na pamiątkę otrzymali książki oraz

zakładki do książki, które przekazała uczniom pani Anna Cebula ( bibliotekarka z Biblioteki Publicznej).

Następnie wysłuchali baśń pt. ”Księżniczka Różyczka”, którą przeczytała pani Anna Cebula , jako honorowy gość na naszej uroczystości.