Czwartek, 2018-09-20

Wycieczka kl. I-III

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Wycieczka kl. I-III

Wycieczka kl. I-III

11 czerwca 2018 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce objazdowej po regionie.

Najpierw ruszyli do Muzeum Drogownictwa wraz ze Skansenemw Szczucinie, gdzie do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje:

* wewnętrzna, która pokazuje m.in. eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów,

* zewnętrzna, na której w czasie spaceru można podziwiać maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom.

Na początku zwiedzania obejrzeliśmy filmy edukacyjne o bezpieczeństwie dzieci szkolnych w ruchu drogowym, a następnie podziwialiśmy eksponaty w Zbiorach Drogownictwa. Z kolei przeszliśmy do Skansenu maszyn drogowych, gdzie ustawiono ponad 80 eksponatów, które bardzo zainteresowały naszych wycieczkowiczów. Po skończonym spacerze po Skansenie zrobiliśmy sobie przerwę na posiłek, a następnie przystąpiliśmy do drugiego punktu naszego planu wycieczki, czyli przejechaliśmy do Zalipia. Tam w  Domu Malarek uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych pt. " Zalipiańskie malowanki". Podczas zajęć dzieci malowały farbami na papierze  oraz łopatce z drewna zalipiański, barwny motyw kwiatowy. Swoje arcydzieła zabrały do domu na pamiątkę.

Pełni wrażeń, wyposażeni w wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, co niezwykle przyda się podczas zbliżających się wakacji, wszyscy  wrócili  do stęsknionych rodziców.