ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 267384 osób
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 195 dni
kalendarz

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny:

Dalidy, Juliusza
kalendarz koniec
Logo BIP

Pomagamy...

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Pomagamy...

Pomagamy...

Pomagamy dzieciom ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu

z oddziału onkologii.

CZY ZOSTANIESZ dla mnie ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM?

Dzieci - Dzieciom

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej włączyli się    w akcję „Czy zostaniesz dla mnie świętym Mikołajem?”. Została ona zorganizowana przez Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum „U Konarskiego” w Tarnowie pod patronatem RDN Małopolska.

            Gimnazjaliści z Tarnowa zwrócili się z prośbą o zorganizowanie zbiórki prezentów dla dzieci przebywających w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu i na odzew      z naszej strony nie musieli długo czekać.

            Dzieci z Łukowej ochoczo włączyły się do akcji. Zebrały sporo pluszaków, książek i zabawek oraz artykułów papierniczych. Dwa duże pudła prezentów zostały przekazane    do Gimnazjum „U Konarskiego”, skąd 9 grudnia wyruszył konwój św. Mikołaja do szpitala w Prokocimiu.

            Jesteśmy dumni, że dzieci z naszej szkoły włączyły się w akcję, która była nagłaśniana w RDN Małopolska, a w dniu wręczania chorym dzieciom prezentów, transmitowana przez TVP oraz lokalne media. Poprzez angażowanie się w tego typu akcje, młodzież uczy się wrażliwości i tego, że nie tylko dostawanie prezentów, ale i dawanie, sprawia radość.

           

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas