ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 257949 osób
  • Do końca roku: 76 dni
  • Do wakacji: 253 dni
kalendarz

Wtorek, 2018-10-16

Imieniny:

Ambrozego, Florentyny
kalendarz koniec
Logo BIP

Wyjazd do kina

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Wyjazd do kina

Wyjazd do kina

LEKCJA W KINIE - sprawozdanie

      We wtorek, 25lutego byliśmy w kinie "Marzenie" w Tarnowie. Nie oglądaliśmy tylko filmu, uczestniczyliśmy
również w lekcji multimedialnej, której temat brzmiał " Historia X muzy". 

Lekcję poprowadził zawodowy warszawski aktor. Opowiadał nam o początkach filmu - jak powstawał, jaki był, czym się różnił od filmu dzisiejszego. Mowa była m.in. o tym, że pierwszy seans miał miejsce końcem XIX wieku w Paryżu.
Film był bardzo krótki, ale zrobił ogromne wrażenie na widzach - przedstawiał wjazd pociągu na stację. Dla nas to historia, nawet nieco zabawna, bo oglądający obraz na ekranie potraktowali jak rzeczywistość, a niektórzy nawet zaczęli ucieka. W trakcie lekcji mogliśmy obejrzeć fragmenty pierwszych filmów fabularnych, niemych, czarno-białych, dźwiękowych... . Mogło to zaciekawić nawet najmłodszych, bo nasz "nauczyciel" przybliżał nam wiele filmowych ciekawostek, porównywał i dyskutował z nami.
           W drugiej części naszego spotkania obejrzeliśmy film fabularny pt."Podróże Guliwera". Była to współczesna wersja komediowa. Film był rzeczywiście zabawny, ciekawy, nie zabrakło w nim też wątku miłosnego (co najbardziej odpowiadało dziewczynom). Mogliśmy porównać pierwsze filmy z tym współczesnym.
           Spotkanie w kinie bardzo mi się podobało, mogłem dużo się nauczyć, a przy okazji pośmiać. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej wyjazdów tego typu ( lekcja w kinie )

                                                                                                 / Jakub Kuczera, kl. VI /

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas