Czwartek, 2018-06-21

Konkurs Mitologiczny

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Konkurs Mitologiczny

Konkurs Mitologiczny

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY rozstrzygnięty!

Znajomość treści mitów greckich nie jest naszą piętą Achillesa !
Najlepsi w naszej szkole  w tym temacie stanęli do rywalizacji w poniedziałek, 28.04.2014r.Była to 9-osobowa grupa, którą tworzyło pięcioro uczniów z klasy VI i cztery uczennice z klasy V . Należy podkreślić odwagę i wiedzę przedstawiciela męskiej części społeczności uczniowskiej - Szymka S. On jeden, jedyny z chłopców podjął się pracy z mitologicznymi tekstami. Oby nie był ostatni, oby inni poszli w jego ślady podczas kolejnych edycji konkursu. Walka i zabawa w jednym - tak można ocenić przebieg konkursowych zmagań. Formuła teleturnieju "Jeden z dziesięciu" daje ku temu świetne możliwości. Łatwo nie było, bo wiedza uczestników była niemała. Trzeba przyznać, że wszyscy ambitnie podeszli do zadań wyznaczonych w regulaminie konkursu.
      Wszyscy byli świetni, ale ostatecznie:

I miejsce zajęła   -  ANGELIKA CHŁOPEK  (kl. VI)
     II miejsce zajęła   -  KLAUDIA WAŁASZEK  (kl.VI)
    III miejsce zajął     -  SZYMON STARZYCKI   (kl.VI)

Klasa VI okazała się lepsza, ale nie można powiedzieć, że V była gorsza. Piątoklasistki miały tylko mniej szczęścia - jak to w grze bywa. Doskonale się broniły. A, tak w ogóle, wszyscy dobrze się bawili.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!