ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 267396 osób
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 195 dni
kalendarz

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny:

Dalidy, Juliusza
kalendarz koniec
Logo BIP

Dzień Rodziny

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Wspólne świętowanie "Dnia Rodziny" odbyło się w sobotnie popołudnie (31.05.2014r.) w budynku naszej szkoły i na zewnątrz.

       Całość rozpoczęła kilkoma zdaniami powitania Pani dyrektor i oddała głos najstarszym uczniom, tj. klasie VI. Przewodnicząca S.U. (Wiktoria Kusek) w imieniu uczniów zaprosiła gości oraz koleżanki i kolegów do wspólnej nauki i zabawy pod hasłem "Czas na zdrowie".                                                                                                                           Szóstoklasiści zainicjowali część "naukową" przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną - - filmikami, które promowały zdrowy styl życia (aktywność fizyczną, sportową) i zdrowe odżywianie.
W ten sposób młodzież uczyła starszych i młodszych od siebie. Należy tylko wierzyć, że ta nauka nie poszła w las.
        Aby tak było, swym autorytetem i wiedzą poparła naszych uczniów pani dietetyk - Katarzyna Turek.
Kto podda pod wątpliwość zdanie fachowca? Od kogoś przecież się wszyscy uczymy. Pani Katarzyna przeprowadziła rodzaj warsztatowej prelekcji na temat: "Uczymy zasad prawidłowego odżywiania". Poruszyła między innymi
problem zajadania się tak lubianymi, głównie przez dzieci, a tak niezdrowymi "śmieciowymi" produktami.
Z perspektywy czasu i na podstawie obserwacji można stwierdzić, że nie każdy wsłuchał się w cenne rady i uwagi. Czyżby zdrowie nie stanowiło dla niektórych jednej z najważniejszych wartości?!
       Można zdrowo się "gościć" na tego typu imprezie? Można! Dowodem są zdjęcia stołów i tego, co było na nich do degustacji. Wszystko zdrowe, ekologiczne, własnoręcznie przyrządzane i ... oczywiście, pyszne!
Trudno wymieniać wszystkie potrawy, ale były jarzyny, owoce, sery, pasty, sałatki, ziarniste ciasteczka, ziarnisty chleb, owocowy koktajl i owocowe naturalnie mętne soki. Tak warto się odżywiać, w ten sposób warto dbać o swe zdrowie.
Stoły wyglądały smakowicie i estetycznie oraz skutecznie  przyciągały gości.
       Między degustacją a sportową rywalizacją był czas na tańce i śpiew - tańczyły dzieci z koła tanecznego klas młodszych, a śpiewał szkolny chórek klas starszych. Sportowe zabawy na trawie stanowiły rywalizację z humorem między dziećmi
i między rodzicami. Nawiasem mówiąc, przydałoby się więcej tatusiów. (To uwaga na przyszłość)
       Końcową część świętowania uatrakcyjnił muzyką, zabawami, tańcami integracyjnymi  DJ - Wodzirej Tomek.
Im bliżej było zakończenia, tym lepiej się bawiono - bez względu na wiek.
       Było i szybko minęło! To, co dobre i... smaczne, szybko się kończy - niestety!!!

       SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za pracę i współpracę - głównie paniom (mamom) zaangażowanym w zastawianie stołów, uczniom, nauczycielom. Jesteśmy przekonani, że za każdym następnym wspólnym świętowaniem będzie równie dobrze, jak nie lepiej! A RAZEM będziemy nie tylko przy stole, czego życzymy wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tegorocznym Dniu Rodziny, jak i tym, którzy tego nie uczynili.
 
       SPOTKAJMY SIĘ  z tej samej okazji za rok w tym samym, a może jeszcze szerszym gronie!   
       

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas