Wtorek, 2018-10-16

Ambrozego, Florentyny

Wycieczka do Wieliczki.

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Wycieczka do Wieliczki.

Wycieczka do Wieliczki.

5 czerwca byliśmy na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce.

Zebraliśmy się przed szkołą wraz koleżankami i kolegami z klas I i II już o 7.20. Dziesięć minut później wyruszyliśmy autobusem w podróż. Jechaliśmy blisko dwie godziny. Po czym z przewodnikiem weszliśmy do kopalni. Musieliśmy pokonać 380 schodów, żeby rozpocząć zwiedzanie. Wędrowaliśmy długimi solnymi korytarzami, podziwiając „kalafiory” i „makarony”. Widzieliśmy rzeźby i jeziora solne, Solilandię oraz Kaplicę św. Kingi. Przewodnik ciekawie opowiadał legendy i historię kopalni. Obejrzeliśmy też film w technologii 5D.

Zmęczeni wyjechaliśmy  windą na powierzchnię. Tam kupiliśmy sobie pamiątki. Potem  ruszyliśmy w powrotną drogę.

Szczęśliwie dojechaliśmy do Łukowej i w dobrych humorach rozeszliśmy się do domów.

Uczniowie kl. III